Babka, dedko, nájdeme sa....

babka dedko najdeme sa

Staroba patrí do životného obdobia každého človeka. Je to časový úsek, ku ktorému všetko smeruje, aby človek mohol lepšie pochopiť zmysel života. Starneme od chvíle, ako sme sa narodili. Každý z nás musí prežiť svoju mladosť aby mohol zostarnúť. Aj to dobré, aj to zlé.

Všetko, čo prežívame nás učí byť lepším a múdrejším, aby sme aj my, keď raz zostarneme, mohli rozdávať múdre rady naším deťom a vnukom, ako to robia naši rodičia a starí rodičia. Mala som to šťastie poznať nie len svojich starých rodičov, ale aj prarodičov. Prežila som s nimi čarovné chvíle, na ktoré nikdy nezabudnem. Určite mnohí s láskou spomíname na pohladenia babičky, či láskavý a múdry pohľad dedka. Nie každý má to šťastie, nie každý okúsi to nežné objatie starých rodičov.

fotka03
fotka03 fotka03
fotka06
fotka06 fotka06
fotka05
fotka05 fotka05
fotka07
fotka07 fotka07
fotka01
fotka01 fotka01
fotka08
fotka08 fotka08
fotka02
fotka02 fotka02
fotka09
fotka09 fotka09
fotka04
fotka04 fotka04
fotka10
fotka10 fotka10

To bol jeden z tisíce dôvodov pomaly ale isto odštartovať nový projekt „Babka, dedko, nájdeme sa...“.
Vyšiel „z dielne“ už známej dvojice Inge a Renátky zo Sociálneho Prešova a OZ Tolamir v spolupráci so ZpS Harmónia na Cemjate pri Prešove a Detským domovom na Požiarnickej 3 v Prešove. 

Jeho prvé, pilotné stretnutie seniorov a detí z Detského domova v Prešove sa uskutočnilo v rámci otvoreného dňa v ZpS Harmónia. Ako to dopadlo a s akými dojmami a pocitmi odchádzali malí návštevníci nám prezradila Mgr. Lenka Ivanová, špeciálna pedagogička z DeD Prešov.

„Dňa 27. septembra sme spolu s našimi detičkami navštívili Zariadenie pre seniorov Harmónia na Cemjate. Už zrána sa deti tešili na nové dobrodružstvo, ktoré zažijú. Počasie nám prialo, slniečko krásne svietilo, tak sme vyrazili. Ako náhle deti vystúpili z auta, vypytovali sa na hudbu ktorú počuli, na ľudí okolo a balóniky, ktoré by si najradšej ihneď uchmatli. Privítali nás naši známi, tak sme sa spolu vybrali na obhliadku okolia. Bolo očarujúce.
Ako prvé nás zaujali kačky plávajúce v rybníku. Potom sme si išli pozrieť veľkého strakatého koňa. Musím povedať, že deti mali strach, báli sa k nemu priblížiť. No napriek tomu sa nám podarilo urobiť zopár krásnych záberov. Na ďalšiu obhliadku sme sa už nedostali, pretože sa práve začínal kultúrny program.
Tam, kde sa niečo deje, tam chcú deti byť, tak aj tie naše zamierili k pódiu. Hlasná hudba a rytmus ktorý vábil k tancu, osmelil našich malých a tí sa začali spontánne hýbať, čím vyčarili úsmevy na tvárach prítomných ľudí. Veľmi sa im to páčilo, dokonca sa k ním pridala jedna „babka“, ktorá vzala našich chlapcov za ruky a spolu pekne tancovali. Tlieskali do rytmu, hýbali sa a niektoré pesničky dokonca aj spievali.
Nemohli sme sa zdržať veľmi dlho, tak sme si ešte pozreli detský kútik a rozlúčili sa s milými ľuďmi. Bol to pekný deň, počas ktorého mali deti možnosť nakŕmiť kačky aj rybky, spoznať nových ľudí, zatancovať si a zabaviť sa.

Myšlienka stráviť deň takto príjemne, spoznať dedkov a babky, vzišla zo strany ľudí z OZ Tolamir a Sociálneho Prešova. Sme ňou nadšení, pretože si myslíme, že aj deti aj starkí si budú mať čo navzájom dávať. Navyše krásne prostredie, v ktorom sa pohybujú nás zaujalo natoľko, že sa budeme snažiť navštevovať toto zariadenie častejšie. Tešíme sa na stretávanie s dedkami a babkami, ktorí budú obohacovať naše detičky nielen svojimi múdrymi radami, ale aj jednoduchým pohladením či objatím. Určite to poteší obe strany. Už sa nevieme dočkať.“

Charakteristika zariadenia Detského Domova Prešov: pdfword

Súvisiace články

Agentúra VaV Slovakia Autoškola VaV Jazyková škola VaV VaV Partners VaV Akademy Média Východ Salón krásy Savoy Prenájom priestorov

agentura

akademy