"Babka, dedko, nájdeme sa...?" - Jesenné kreácie

Prinášame krátky pohľad na jedno zo stretnutí, ktoré sa konalo v rámci projektu „Babka, dedko, nájdeme sa ...?“. Je to projekt Inge a Renátky zo Sociálneho Prešova a OZ TOLAMIR v spolupráci so ZpS Harmónia na Cemjate pri Prešove a Detským domovom na Požiarnickej 3 v Prešove.

V ZpS Harmónia spolu s ústretovým personálom a pár klientmi sme pripravili pracovný, výtvarný materiál a rôzne pomôcky na ďalšie spoločné stretnutie klientov ZpS a detí z detského domova na Požiarnickej ulici. Atmosféra bola veľmi milá, uvoľnená. Pomaličky sa schádzali klienti, ktorí sa chceli spolu nielen stretnúť, zabaviť, ale hlavne spolu vyrobiť pekné výtvory s jesennou témou.

Po príchode detí spolu so svojimi vychovávateľkami Lenkou a Katkou sa atmosféra ešte viac zveselila. Deti priniesli do celého pripraveného priestoru nielen džavot, úsmev, ale hlavne radosť zo stretnutia a očakávanie čo budeme spolu robiť.
Hneď si posadali pomedzi babky a dedkov a po úvodnej inštruktáži pani Vierky sa spoločne pustili do práce. V rámci spoločnej práce na jesenných výtvoroch sa medzi sebou živo a veselo rozprávali, občas niečo zaspievali. Bolo vidno, že spoločné stretnutie im prinieslo nové zážitky a spoločné chvíle. Zároveň po počiatočnom ostychu bolo vidieť veľa dotykov a spontánnych objatí, ktoré týmto deťom tak veľmi chýbajú.

Celé predpoludnie sa nieslo vo veselom a džavotavom duchu. Podarilo sa nám spoločne vytvoriť niekoľko zaujímavých prác s jesennou témou. Už teraz sa všetci tešia na ďalšie skoré stretnutie.

Po spoločnom uprataní miestnosti nám zostalo ešte trochu času, tak sme išli pozdraviť koníka a kačičky v areáli zariadenia.

Rozprávanie zážitkov zo spoločného stretnutia nemalo konca. Deti svojou energiou, aktivitou vtiahli do tvorby aj klientov, ktorí sa prišli len pozrieť. Ku koncu stretnutia už nikto len tak nesedel, ale všetci boli vtiahnutí úprimným detským džavotom, úsmevom, energiou do spoločnej práce v rámci spoločne prežitého predpoludnia.

Vieme, že tieto aktivity majú zmysel a určite sa budeme snažiť v nich pokračovať. Dávať dokopy osamelé cieľové skupiny, ale nielen tie.
Ďakujeme za ústretovosť a pomoc pri realizovaní aktivít personálu zo ZpS Harmónia – Cemjata ako aj Detskému domovu na Požiarnickej ul. v Prešove.

Tešíme sa na ďalšie nápady, aktivity a spoločné projekty.

jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 048 jesenne kreacie_cemjata 048
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 053 jesenne kreacie_cemjata 053
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 026 jesenne kreacie_cemjata 026
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 018 jesenne kreacie_cemjata 018
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 017 jesenne kreacie_cemjata 017
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 055 jesenne kreacie_cemjata 055
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 044 jesenne kreacie_cemjata 044
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 025 jesenne kreacie_cemjata 025
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 020 jesenne kreacie_cemjata 020
jesenne kre...
jesenne kreacie_cemjata 033 jesenne kreacie_cemjata 033

Autorka: Inge
zverejnila –rk-

Súvisiace články

Agentúra VaV Slovakia Autoškola VaV Jazyková škola VaV VaV Partners VaV Akademy Média Východ Salón krásy Savoy Prenájom priestorov

agentura

akademy