Bariery pod lupou - zakončenie

Od apríla, keď sme spustili súťaž Bariéry pod lupou uplynuli tri mesiace a v týchto dňoch by sa malo začať hlasovanie. Prečo píšem by sa malo začať? Schválne, pretože po dlhom zvažovaní všetkých kladov a záporov, tím sociálneho Prešova dospel k názoru, že je to zbytočné.

Aj napriek širokej medializácii, aj napriek tomu, že pri spúšťaní boli správy nielen v Slovenskom rozhlase, ale aj na mnohých stránkach internetu a sociálnych sieťach, plagátiky s informáciami o súťaži boli vyvesené a vylepené a aj tak sa zapojilo len veľmi málo fotografií.

A tak si kladiem mnoho otázok: „Prečo?“. No nech sa zamýšľam sprava, či zľava, stále dospejem k názoru, že ľudia sa správajú tak, ako keby sa ich nič nedotýkalo. Väčšina sa tvári, že nič nevidí, nepočuje...  Zatvárajú pred všetkým oči, hlavne, že zdraví sa všade dostane a nepozná žiadne prekážky. Až keď sa niekto v ich bezprostrednej blízkosti ocitne na invalidnom vozíku, začnú veci okolo seba vnímať úplne ináč. Zrazu sa objaví tisíc bariér, milión prekážok a verte, že aj tých v srdciach a myslení ľudí.

Je mi to ľúto, pretože som stále presvedčená, že išlo o dobrý nápad. Nechceli sme touto súťažou nikoho kritizovať a už vôbec nie odsudzovať. Cieľ bol jasný, poukázať, aby sa odstránili všetky, aj tie najmenšie bariéry, aby sme naozaj mohli hrdo povedať, že Prešov je úplne bez prekážok, ktoré strpčujú každodenný život nielen nám handicapovaným.

Rubriku Bariéry naše každodenné však nerušíme, v nej budeme aj naďalej uverejňovať rôzne postrehy a zistenia. Tam presunieme uverejnené súťažné fotografie. Apropo, ak predsa len niečo objavíte, nejakú prekážku alebo bariéru, píšte na našu stránku Sociálneho Prešova. Nikdy totiž nie je neskoro a hlavne ak to má pomôcť dobrej  veci.
Moje úprimné ĎAKUJEM patrí všetkým tým, ktorí nezaváhali a poslali svoje príspevky, veľmi si to vážim.

Mgr. Renáta Kuková OZ TOLAMIR
koordinátorka súťaže

Agentúra VaV Slovakia Autoškola VaV Jazyková škola VaV VaV Partners VaV Akademy Média Východ Salón krásy Savoy Prenájom priestorov

agentura

akademy